Aktualności  »  Prawo dla Przedsiębiorcy

18 września

WALKA Z DROBNYMI ZŁODZIEJAMI BĘDZIE SKUTECZNIEJSZA

Nie 562,5 zł (1/4 przyszłorocznej płacy minimalnej), ale 500 zł będzie wynosił przyszłoroczny próg kradzieży. Sejm przyjął właśnie nowelizację kodeksu wykroczeń, która zastępuje stałą kwotą granicę skradzionego czy zniszczonego mienia, obecnie uzależnioną od wysokości minimalnego wynagrodzenia.
» Więcej
11 września

PODATKI W 2019 ROKU: CORAZ MNIEJ CZASU NA PARAGONY ONLINE

Od stycznia 2019 r. stacje benzynowe i wulkanizatorzy powinni obowiązkowo stosować elektroniczne kasy fiskalne – zakłada projekt zmian w ustawie o VAT.
» Więcej
28 sierpnia

WZROST SPRZEDAŻY W SKLEPACH MAŁOFORMATOWYCH v

Jak wynika z danych PIH i CMR, w lipcu 2018 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 mkw. była 0,3% wyższa niż w czerwcu br. i o 7% wyższa niż w lipcu 2017 r. Liczba transakcji zaraportowanych w lipcu była utrzymała się na takim samym poziomie co rok wcześniej.
» Więcej
28 sierpnia

PREZYDENT PODPISAŁ USTAWĘ O MAŁYM ZUS

Zmniejszenie, proporcjonalnie do przychodu, składek na ZUS dla drobnych przedsiębiorców – to skutek ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. "Mały ZUS" ma objąć ok. 175 tys. jednoosobowych firm, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia.
» Więcej
 Strony: [ 1 ] 2 3 .. Ostatnia »