Aktualności  »  Wiadomości prasowe

20 grudnia

MF: ZASADY PRZEKAZYWANIA JPK_VAT OD 1 STYCZNIA 2018 R.

Wszyscy podatnicy zobligowani do prowadzenia ewidencji zakupu i sprzedaży VAT będą musieli od 1 stycznia 2018 r. prowadzić rejestry przy użyciu programów komputerowych i przesyłać zawarte w nich dane w formie JPK_VAT. Pliki mogą być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo profilem zaufanym eGo. Wysyłka raportu w czyimś imieniu wymaga uprzedniego złożenia UPL-1.
» Więcej
7 września

KOLEJNA PROPOZYCJA PIS: TRZY WOLNE NIEDZIELE W HANDLU

Rząd szuka kompromisu w sprawie niedzielnego zakazu sprzedaży. Początkowo mógłby on obowiązywać dwa, a w kolejnych latach - trzy razy w miesiącu.
» Więcej
14 lutego

ROZLICZENIE PIT ZA 2016 ROK: FISKUS PROPONUJE NOWY SPOSÓB, ALE CZY LEPSZY?

Resort finansów zapowiedział ułatwienia w składaniu zeznań przez internet za 2016 r. Jednocześnie podatnicy będą mogli korzystać z dotychczasowych sposobów przesyłania e-formularzy. Wyjaśniamy, na czym polegają różnice między dotychczasowymi i nową metodą przesyłania PIT.
» Więcej
3 stycznia

OD TEGO ROKU NOWE LIMITY DLA FIRM

Obniżenie z 15 tys. euro do 15 tys. zł limitu transakcji gotówkowych dokonywanych przez firmy - zakłada nowelizacja ustawy o podatku PIT, CIT oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która 1 stycznia wchodzi w życie.
» Więcej
 Strony: 1 [ 2 ] 3 4 .. Ostatnia »